Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dreptul familiei sau probleme juridice de familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Am urmatoarea speta: Stabileşte ca pârâtul să plătească în favoarea reclamantului suma de 1000 lei, lunar, cu titlu de pensie de întreţinere, începând cu data introducerii acţiunii şi până la finalizarea studiilor, nu mai târziu de vârsta de 26 ani, cu luarea în considerare a sumelor achitate după momentul introducerii prezentei cereri.
Eu nu am primit nici o dovada ca este student. A terminat liceul in vara 2023, dar imi tot spune sa i trimit bani ca este student, fara nici o dovada: carnet sau adeverinta. Cum verific daca lucreaza undeva? Multumesc
Buna ziua, daca este major atunci trebuie sa va faca dovada continuarii studiilor. Daca munceste sau nu, nu are relevanta atata timp cat are mai putin de 26 ani si studiaza.
MULTUMESC PT RASPUNS