Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: Cine ...

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
Cine elibereaza adeverinta stagiu cotizare?
Angajatorul sau Casa de Pensii.Daca se poate rog si act normativ care reglementeaza aceste acte
Multumesc!
Stagiul de cotizare se certifică, la cererea asiguraților sistemului public de pensii, de către casele teritoriale de pensii.
[ link extern ]