Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare salariu

Buna ziua ! Sunt obligata sa majorez salariul la un angajat care are o vechime de peste 2 ani daca este angajat cu salariul minim ? Daca ii pun 3400 lei va avea un salariu net mai mic fata de luna decembrie . Cum se procedeaza ?
Începând cu data de 1 ianuarie 2024, angajatorii au obligația de a majora salariile angajaților plătiți cu salariul minim mai mult de 24 de luni, atât pentru contractele cu norma întreagă, cât și pentru cele cu timp parțial.