Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sporuri si prime in noua lege a pensiilor.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sporuri si prime in noua lege a pensiilor.

Sunt pensionata din februarie 2020.
La dosarul de pensionare am depus o adeverinta primita de la angajator, care cuprinde:
- sporurile acordate pana la data de 1.04.2001 (de vechime si de confidentialitate),
- premiilele si stimulente anuale pana in 2010.
In adeverinta se mentioneaza ca in toata perioada angajatorul a virat CAS pentru aceste sporuri si venituri, iar pentru perioada pana la 1.04.2001 a virat si contributia pentru pensia suplimentara.
Din calculul punctajului anual pentru stabilirea pensiei nu pot sa imi dau seama daca s-a tinut cont de aceste venituri si sporuri.
Daca nu, in recalcularea pensiei conform noii legi se vor lua in calcul?
Carmen.D, utilizator
Premiilele si stimulentele anuale pana in 2010 nu au intrat in calculul pensiei.