Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Refuz probe biologice
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Refuz probe biologice

Refuz probe biologice.
Am fost parcat pe timpul pandemiei, iar când m-am întors sa iau o masca din mașină agentul a venit la mine și mi-a zis sa suflu în echilotes după ce mi-a cerut actele. A aprins și bodycamul ca proba,eu am refuzat și am fost dus la spital pt recoltare,ieșind pozitiv la testul covid, nu am mai dat nici sânge. Mi s-a întocmit dosar penal fiind în perioada de încercare cu suspendare, am cu acest acest politist niște conflicte mai vechi. Întrebarea mea este: bodycamul dacă are data din anul 1970 mai se ia în considerare ca proba sau se anulează ? Am și 2 martori pe care ia amenințat tot agentul de politie sa nu se bage sa dea declarații ca vor avea probleme. Unul din martori chiar s-a retras zicând ca nu erea cu mine și nu știe nimic.
Bmyra, utilizator