avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 284 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Īnregistrarea în SPV
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Īnregistrarea în SPV

Bună ziua!
Va rog sa ma ajutați cu o informație:
-pentru înregistrarea în SPV ce document al firmei îmi este necesar, ultimul certificat constatator sau actul constitutiv(care este mult mai vechi);
-am văzut ca mai este necesara CI și certificatul digital. Ce trebuie sa depun pentru certificatul digital?
Mulțumesc.
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: digi2012 , utilizator 12:24, 20 Ianuarie 2024
Am omis sa spun ca, am achiziționat semnatura digitala cu token. Însă nu știu ce document al acestei semnături trebuie încărcat la înregistrarea în SPV și ce act al firmei.


Cornel Vasile a scris:

Detalii
[ link extern ] /

sau

[ link extern ]


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E factura cristina-gabriela cristina-gabriela Buna ziua, Daca pentru declaratiile ce se depun catre Anaf, contabila mea are user si parola( token ), eu ca administrator de firma imi pot crea alt cont in ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 on line gabitza1980 gabitza1980 vreau sa ma ajutati! pana acum am depus declaratia 112 la ghiseu.acum am ibteles ca se depune doar on line.ca sa depun si eu on line ce trebuie sa fac? va ... (vezi toată discuția)
Pfa fara certificat digital in spv mprv mprv Buna ziua. M-am inregistrat in Spatiul Privat Virtual de la ANAF folosind CNP. Scopul era sa vad informatii despre PFA-ul meu. Mai precis ce declaratii trebuie ... (vezi toată discuția)