avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Platitor tva trimestrial incepand cu 01.12.2023.
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Platitor tva trimestrial incepand cu 01.12.2023.

Platitor tva trimestrial incepand cu 01.12.2023. In decontul tva decembrie si in d394 declara facturile doar pentru luna decembrie sau pentru tot trimestrul (01.10.23-31.12.2023)?
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 02:08, 23 Ianuarie 2024
ce aveti pe TRIM 4.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata tva richy richy Buna ziua, Mi-am deschis un pfa in ianuarie 2010 sistem real platitor de TVA si am unele nelamuriri. Am incasat pana in luna aprilie 3000 RON din care ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara fara inregistrare in registrul operatorilor intracomunitari Sanda Nedelea Sanda Nedelea Am urmatoarea problema: Firma la care lucrez a achizitionat marfa din Anglia si data facturarii este inaintea inregistrarii in Registrul Operatorilor ... (vezi toată discuția)
Calendar obligatii fiscale pentru luna aprilie 2012  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu 1. Declaratia privind obligatiile de plata la bugetul de stat [b]Formular 100[/b] (format electronic) - [b]lunar[/b] 2. Declaratia privind obligatiile de ... (vezi toată discuția)