Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat impreuna cu fata mea majora o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat impreuna cu fata mea majora o locuinta.Acte perfectate ...

Am cumparat impreuna cu fata mea majora o locuinta.Acte perfectate la notar si totul OK.Am primit de la notar doar 1 dosar care a ramas la fata care acum a plecat din Romania .Eu nu mai am nici un act.Intreb :
1) daca cer la notar sa-mi dea si mie o copie a dosarului acesta este obligat sa-mi dea ?
2) cum pot dovedi ca notarul a ”deblocat” cadastrul locuintei daca vrem sa vindem locuinata?
Multumesc
Taxele se platesc cf legii la valoarea declarata de parti, doar daca declarati o valoare mai mica decât cele din grila, se plătesc raportat la cele din grila.
Pe viitor , dacă vreți sa folosiți puncte de suspensie, ele sunt în număr de 3, nu fără număr.
Cum considerați subiectul inchis, discuția se închide.