avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 395 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Ma confrunt cu o problema de cel puțin 3 ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Ma confrunt cu o problema de cel puțin 3 ani. Locuiesc ...

Bună ziua!
Ma confrunt cu o problema de cel puțin 3 ani. Locuiesc intr o garsoniera, et 3 și deasupra ( et.4) exista un proprietar care a închiriat garsoniera de cand s a dat în folosință imobilul.A inchiriat de multe ori acesta garsoniera mai multor persoane care au plecat.Acum garsoniera este locuita de o persoana .Zi de zi se aude zgomot, Zgomotul este perceput ca și cum ar fi un atelier, bate, taseaza, alimenteaza( poate apa), se aude un motor precum ar fi masina de spălat când este la programul de stoarcere.Precizez ca nu încetează acest zgomot , seara , dimineata....nonstop. Eu banuiesc ca si a facut un atelier, desi e greu de crezut ca lucreaza zi si noapte.Poate face stupefiante...altfel nu se explica de unde zgomot tot timpul. Proprietarul nu este de,, gasit", politia ma amenință pe mine deoarece spun domnii polițiști ca se deplasează la fata locului și nu se aude zgomot, prin urmare primesc amenda.Am sunat la 112la Sectia de Politie...fara nicio rezolvare. Cei din Asociația de proprietari nu i au masuri, pe motiv ca nu se aude nimic.
Nu imi rămâne decât sa sparg usa atunci când zgomotul ma deranjează, mai ales după ora 23.Nu ma pot odihni.
Ce repercusiuni sunt in urma acestei acțiuni ?
Nu pot pleca sau vinde acest imobil, eu fiind proprietar, pentru ca am cumpărat acesta garsoniera cu programul prima casa. Am rata lunara și dacă vând acest imobil nu pot cumpăra altul, la aceasta ora locuințele sunt foarte scumpe.
Multumesc anticipat pentru răspuns.
Cel mai recent răspuns: Alina Carmen , utilizator 22:42, 25 Ianuarie 2024
Ati fost la usa lor sa intrebati de la ce se aude galagia?


Alina Carmen a scris:



Nu imi rămâne decât sa sparg usa atunci când zgomotul ma deranjează, mai ales după ora 23.Nu ma pot odihni.
Ce repercusiuni sunt in urma acestei acțiuni ?



Veti suporta consecintele legii.Nu puteti sparge usa unei case care nu va apartine.
Da, bineînțeles......drogații nu o sa recunoască ca fac droguri....e lesne de inteles

vali m a scris:

Ati fost la usa lor sa intrebati de la ce se aude galagia?




Nu imi rămâne decât sa sparg usa atunci când zgomotul ma deranjează, mai ales după ora 23.Nu ma pot odihni.
Ce repercusiuni sunt in urma acestei acțiuni
Da, asa este, legea i lege pentru persoane care nu sunt corupte, pentru nesimțiții care fac bani din orice, terorizand alte persoane, nu va exista niciodată legi.
Nenorocitii asa merita, sa le spargi usa, eventual sa le o spargi în cap....sa le stea drogurile mai bine în tartacuta









Veti suporta consecintele legii.Nu puteti sparge usa unei case care nu va apartine.

Da, asa este, pentru oamenii simpli exista lege, pentru nenorociti....niciodată........
Daca aveti dovezi ca se ocupa cu droguri,sunati la politie.

Alte discuții în legătură

Rezolvare sesizare tulburarea ordinii si linistii publice eugenmarianpopa eugenmarianpopa Detin o garsoniera pe care am dat-o spre folosinta ( contract comodat). In bloc la etajul inferior locuieste o persoana in varsta care are probleme cu auzul ... (vezi toată discuția)
Probleme cu vecini chiriasi galagiosi ggabiy ggabiy As dori o solutionare a cazului meu, deoarece am incercat cateva variante fara succes. Apartamentul de deasupra noastra a fost inchiriat unor chiriasi, care ... (vezi toată discuția)
Chiriasi galagiosi ds_s ds_s Buna ziua! Locuiesc la o curte comuna impreuna cu mama mea, de o luna de zile locuinta de sub noi a fost inchiriata unor tineri care sunt foarte galagiosi, ... (vezi toată discuția)