avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca administratorul sau Presedintele primeste amenda ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca administratorul sau Presedintele primeste amenda pt neglijenta, ...

Daca administratorul sau Presedintele primeste amenda pt neglijenta, in numele asociatiei, amenda este platita de ei personal, sau este platita din banii asociatiei ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:23, 23 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se plateste de asociatie, care apoi o poate recupera de la persoanele vinovate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine plateste amenda sanduene sanduene Buna ziua In asociatia noastra de proprietari, administratorul, femeia serviciu si instalatorul sunt angajati in baza unei conventii civile, conform ... (vezi toată discuția)
Cine plateste amenda itm in cazul asociatiilor de proprietari kta87 kta87 la o asociatie de proprietari s-a dat o amenda pentru ca nu era angajata femeia de serviciu si administratoarea la data la care au cerut actele( au avut ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am si eu nevoie de niste informatii, daca se poate, ... markomarius1 markomarius1 Buna ziua, Am si eu nevoie de niste informatii, daca se poate, cu privire la administratorul de condominii, conform prevederilor legii 196/2018, privind ... (vezi toată discuția)