Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca administratorul sau Presedintele primeste amenda ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca administratorul sau Presedintele primeste amenda pt neglijenta, ...

Daca administratorul sau Presedintele primeste amenda pt neglijenta, in numele asociatiei, amenda este platita de ei personal, sau este platita din banii asociatiei ?
Se plateste de asociatie, care apoi o poate recupera de la persoanele vinovate.