Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Iubita mea si-a uitat inelul de logodna cu diamante pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Iubita mea si-a uitat inelul de logodna cu diamante pe chiuveta ...

Iubita mea si-a uitat inelul de logodna cu diamante pe chiuveta din baia de la serviciu, intr-o firma de 20 de persoane. Dupa un sfert de ora, cand s-a intors nu mai era. E considerat furt? In cat timp se poate denunta la politie?
Însușirea bunului găsit. Raspunde penal daca nu il preda în 10 zile. Sa anunțe și daca u se găsește, sa facă plangere.
Camere sunt?