avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am un dosar la care trebuie facuta o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am un dosar la care trebuie facuta o intampinare....la ...

Buna ziua, am un dosar la care trebuie facuta o intampinare....la dosar s-au depus numeroase exemple de cazuri similare, cu decizie favorabila, asa cum ar trebui sa am si eu. Rugaminte....cum formulez asta in intampinare, ca sunt depuse exemple cu solutii favorabile. Speta - am dat in judecata unitatea angajatoare pentru acordarea unor drepturi salariale din urma, in urma adoptarii unei decizii a iccj. Si la alte institutii similare s-au initiat astfel de actiuni, au fost castigate si am depus exemple la dosar. Va multumesc!
Ultima modificare: Joi, 25 Ianuarie 2024
mirei_80, utilizator
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 16:54, 26 Ianuarie 2024
Buna ziua, va sfatuiesc sa apelati neaparat la un avocat. Nu va puteti descurca singur, ar trebui sa stapaniti notiuni de drept procesual in primul rand. Daca dvs ati chemat pe cineva in judecata fiind deci reclamant, nu aveti cum sa faceti intampinare, aceasta este calea de aparare a partii adverse-paratul. In functie de datele concrete ale spetei dvs un avocat va poate spune dupa consultanta, ce inscris puteti depune si ce sa contina si va poate ajuta cu redactarea lui pentru a nu gresi.
Buna ziua, eu am nevoie de un raspuns la strict ceea ce am intrebat...

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, va sfatuiesc sa apelati neaparat la un avocat. Nu va puteti descurca singur, ar trebui sa stapaniti notiuni de drept procesual in primul rand. Daca dvs ati chemat pe cineva in judecata fiind deci reclamant, nu aveti cum sa faceti intampinare, aceasta este calea de aparare a partii adverse-paratul. In functie de datele concrete ale spetei dvs un avocat va poate spune dupa consultanta, ce inscris puteti depune si ce sa contina si va poate ajuta cu redactarea lui pentru a nu gresi.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Am incercat sa va raspund diplomat. Ca sa va raspund mai direct, ceea ce doriti dvs. nu are nicio logica juridica. Mult succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte si declaratii suplimentare in proces aelemarac aelemarac Buna ziua, In timpul desfasurarii pledoariilor din proces, am voie sa mai prezint in sustinere noi acte? Si cand mi se vor pune intrebari de catre avocatul ... (vezi toată discuția)
Pot sa depun intampinare intr-o cauza in care s-a pronuntat o hotarare definitiva si irevocabila? roxana_p18 roxana_p18 As dori sa stiu daca in situatia in care intr-o cauza s-a dat o hotarare definitiva si irevocabila as putea sa fac o intampinare referitoare la decizia ... (vezi toată discuția)
Proces succesiune- nedepunere intampinare in termenul de 25 de zile Iohanys Iohanys Am avut termen 25 de zile să depun întâmpinarea, la proces de succesiune.Eu nu sunt în țară au trecut două luni,ce pot face acuma. (vezi toată discuția)