Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am un dosar la care trebuie facuta o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am un dosar la care trebuie facuta o intampinare....la ...

Buna ziua, am un dosar la care trebuie facuta o intampinare....la dosar s-au depus numeroase exemple de cazuri similare, cu decizie favorabila, asa cum ar trebui sa am si eu. Rugaminte....cum formulez asta in intampinare, ca sunt depuse exemple cu solutii favorabile. Speta - am dat in judecata unitatea angajatoare pentru acordarea unor drepturi salariale din urma, in urma adoptarii unei decizii a iccj. Si la alte institutii similare s-au initiat astfel de actiuni, au fost castigate si am depus exemple la dosar. Va multumesc!
mirei_80, utilizator
Buna ziua, va sfatuiesc sa apelati neaparat la un avocat. Nu va puteti descurca singur, ar trebui sa stapaniti notiuni de drept procesual in primul rand. Daca dvs ati chemat pe cineva in judecata fiind deci reclamant, nu aveti cum sa faceti intampinare, aceasta este calea de aparare a partii adverse-paratul. In functie de datele concrete ale spetei dvs un avocat va poate spune dupa consultanta, ce inscris puteti depune si ce sa contina si va poate ajuta cu redactarea lui pentru a nu gresi.
Buna ziua, eu am nevoie de un raspuns la strict ceea ce am intrebat...

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, va sfatuiesc sa apelati neaparat la un avocat. Nu va puteti descurca singur, ar trebui sa stapaniti notiuni de drept procesual in primul rand. Daca dvs ati chemat pe cineva in judecata fiind deci reclamant, nu aveti cum sa faceti intampinare, aceasta este calea de aparare a partii adverse-paratul. In functie de datele concrete ale spetei dvs un avocat va poate spune dupa consultanta, ce inscris puteti depune si ce sa contina si va poate ajuta cu redactarea lui pentru a nu gresi.

Am incercat sa va raspund diplomat. Ca sa va raspund mai direct, ceea ce doriti dvs. nu are nicio logica juridica. Mult succes.