Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua.Am pierdut originalul Proces verbal de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua.Am pierdut originalul Proces verbal de punere in posesie ...

Bună ziua.Am pierdut originalul Proces verbal de punere in posesie padure hotărâre judecatoreasca am fost la primărie și tot copie au și dânșii.Ce pot face pentru a obține originalul.Mentionez originalul îmi trebuie pentru cadastru și Titlu Proprietate.Multumesc.
De la instanta care a pronunțat hotărârea obțineți copii legalizate iar de la instituția emitenta proces verbal in duplicat.Este indicat sa le declarați pierdute în mica publicitate..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Instituția emitenta adică primăria tot copie au și dânșii,au zis ca nu găsesc originalul sa îmi dea un duplicat