Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua! Imi poate explica si mie cineva conform ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua! Imi poate explica si mie cineva conform art.50 din ...

Buna ziua! Imi poate explica si mie cineva conform art.50 din hg 1425/06 pentru a putea devenii sef serviciu extern. Experienta mea se apropie de 5 ani ca si inspector ssm, am terminat o facultate economica, pot sa fac cursul postuniversitar de evaluator de risc, am nevoie neaparat de studiile tehnice?
Dna. respectiva nu este familiarizata cu legislatia ssm.
Cursul de evaluator de risc nu tine loc de curs postuniversitar sau de masterat in domeniul ssm.