avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Copilul urmeaza sa faca 2 ani curand. Care e procedura ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Copilul urmeaza sa faca 2 ani curand. Care e procedura CIC si ...

Copilul urmeaza sa faca 2 ani curand.
Care e procedura CIC si a lunii tatalui?
Poate sa ia 2 luni indiferent cand s-a nascut copilul sau nu se aplica retroactiv?
El isi alege perioada exacta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:05, 27 Ianuarie 2024
Tatal poate isi lua luna oricand doreste pana copilul implineste varsta de 2 ani ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de crestere a copilului ramona727 ramona727 am o fetita nascuta in data de 27.08.2012 si inca nu am intrat in concediu de crestere a copilului.Daca aleg un an, in ce luna trebuie sa revin la locul de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil si stimulent de insertie andreiSRR andreiSRR Din cele ce am aflat pana acum clar, mama are CIC timp de 2 ani cu plata indemnizatiei de la stat, cu urmatoarea conditie: tatal face minim o luna de CIC ... (vezi toată discuția)
Indemnizație pentru al doilea copil Pr_Ciprian Pr_Ciprian Bună ziua. Aș vrea să mă ajutați în următoarea situație: soția e în CCC1 pentru primul copil pănă în 19.01.2015. A născut pe ... (vezi toată discuția)