avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Alegere gestiune microinteprindere nou infiintata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Alegere gestiune microinteprindere nou infiintata

Alegere gestiune microinteprindere nou infintata neplatitoare de tva,Efectuez service la electrocasnice si comert cu piese,pentu piese vreau sa adug si un adaus comercial si nu stiu ce gestiune sa aleg,global valoric sau cantitativ valoric,Multumesc
Ultima modificare: Duminică, 28 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 20:39, 28 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
cantitativ valoric ...si descarcarea se face pe baza devizului de lucrari la reparatii .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Descarcare gestiune piese auto me.elena me.elena Buna ziua Am urmatoarea problema:un service auto care vinde piese auto dar face si reparatii auto deci are doua tipuri de venituri 704 si 707.problema este ... (vezi toată discuția)
Completare factura p.f.a. laureti30 laureti30 Sunt pfa neplatitor de tva in sistem real...,efectuez reparatii electrocasnice la domiciliu clientului si doresc ajutor pentru completare facturii. 1.Pot ... (vezi toată discuția)
Evidenta marfuri in comertul cu amanuntul corinachivu corinachivu In cazul activitatii de comert cu amanuntul destinat persoanelor fizice, am obligatia de a detine casa de marcat fiscala si de a elibera clientului l vanzarea ... (vezi toată discuția)