avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna ziua! Este legal sa folosesc rezumat din basme ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna ziua! Este legal sa folosesc rezumat din basme populare ...

Buna ziua! Este legal sa folosesc rezumat din basme populare (cum ar fi ursul pacalit de vulpe) pentru a crea carti pentru copii traduse in alte limbi?Multumesc!

Alte discuții în legătură

Drepturi autor audiobook Laurențiu Paraschiv Laurențiu Paraschiv Buna ziua! Doresc sa creez un audiobook pentru copii in care o sa se povesteasca povesti clasice si moderne. In momentul de fata autorii care doresc sa isi ... (vezi toată discuția)
Instrucþiuni de utlizare produs fãrã traducere în limba românã MITULINA MITULINA am comandat online un produs. la primire am constatat ca nu are instructiuni de folosire in limba romana, doar in maghiara. exista vreo lege prin care ... (vezi toată discuția)
Cerere cedo - strasbourg fiore6 fiore6 Buna ziua! Am redactat o cerere pentru Cedo, insa nu stiu daca ar fi mai bine sa o trimit in lb engleza sau in lb romana. Care este diferenta si daca trebuiesc ... (vezi toată discuția)