avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă de la jobul X întru în preaviz dat de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă de la jobul X întru în preaviz dat de companie, depun ...

Dacă de la jobul X întru în preaviz dat de companie, depun actele de șomaj, însă îmi găsesc job între timp, job Y și sunt dat afara în perioada de proba, mai am dreptul de șomaj?

Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:06, 30 Ianuarie 2024
Vi s-a stabilit dreptul la indemnizatia de somaj? ...
Ultima modificare: Marți, 30 Ianuarie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu.
nu am mai intalnit asa ceva..intrebati la AJOFM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate somaj dupa ccc? rrodiquee rrodiquee Buna ziua, Va rog frumos sa-mi spuneti daca este posibil ca dupa iesirea din concediul de crestere copil (CCC) sa intru direct in somaj in conditiile in ... (vezi toată discuția)
Pot sa-mi mai depun actele de somaj daca incep munca?? ebyca ebyca Am incetat munca din motive ce nu tin de mine (adica s-au facut concedieri colective), am dreptul la somaj. Mi s-a dat decizia de somaj, am strans toate actele ... (vezi toată discuția)
Problema cu stagiul de cotizare la pensii in 2009 diandra_m diandra_m Buna ziua. Am un copil de 2 luni jumate si pentru completarea dosarului pentru indemnizatie am nevoie si de stagiul de cotizare de la pensii. Am fost la casa ... (vezi toată discuția)