Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă de la jobul X întru în preaviz dat de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă de la jobul X întru în preaviz dat de companie, depun ...

Dacă de la jobul X întru în preaviz dat de companie, depun actele de șomaj, însă îmi găsesc job între timp, job Y și sunt dat afara în perioada de proba, mai am dreptul de șomaj?

Mulțumesc!
Vi s-a stabilit dreptul la indemnizatia de somaj? ...
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu.
nu am mai intalnit asa ceva..intrebati la AJOFM.