avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Impotriva unui recurs \"nul\" mai exista vreo cale de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Impotriva unui recurs "nul" mai exista vreo cale de atac daca ...

Impotriva unui recurs "nul" mai exista vreo cale de atac daca sunt documente oficiale de la autoritatile statului care dovedesc faptul ca obiectul acestuia este contrar unor prevederi legale clare ce nu pot fi interpretate sub nici o forma ? Multumesc.

Alte discuții în legătură

Care este procedura ? UNGUREZECHIL UNGUREZECHIL Dupa darea unei hotarari, in contradictoriu cu prevederile legii privitoare la acea spetza, au fost solicitate autoritatilor statului anumite documente cu ... (vezi toată discuția)
Care este procedura de urmat? UNGUREZECHIL UNGUREZECHIL Pentru a fi clar redau doua hotarari ale ICCJ, din aceeasi zi, de la doua complete de judecata diferite: Respinge, ca inadmisibil, recursul declarat de ... (vezi toată discuția)
De ce recurs, daca instanta specifica apel? vera58 vera58 Buna ziua! Am avut un proces pe care l-am castigat in prima instanta cu precizarea ca se poate face apel in termen de 15 zile. Surprinderea mea este sa ... (vezi toată discuția)