Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, va rog sa ma lamuriti in urmatoarea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema. In urma ...

Buna ziua, va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema.
In urma cu un an am avut un mic incident in trafic unde un copil a vrut sa traverseze neregulamentar si s a lovit de oglinda mea. A cazut, s a ridicat si a fugit. Eu eram aproape de intersectie si am oprit dupa intersectie sa nu incurc circulatia. Am coborat si nu mai era nimeni nicaieri. Dupa care am mers la politie sa declar incidentul unde am ramas fara permisul de conducere. In final dupa un an procurorul a dat nup. Acum la politie ma tot amana de la o saptamana la alta. Cum pot face sa mi recuperez carnetul mai repede?
Chiar nimeni nu știe sa mi răspundă? Nu vreau trimitere la alte cazuri similare.