Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua, intentionez sa izolez casa pe exterior cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua, intentionez sa izolez casa pe exterior cu polistiren ...

buna ziua,

intentionez sa izolez casa pe exterior cu polistiren iar una dintre laturile casei este chiar la strada. va rog sa imi spuneti daca am nevoie de autorizatie pentru aceasta lucrare.
multumesc
In mod normal, NU, pen'ca, in final o sa dati aceeasi culoare si aspect peretelui.
Daca vreti un raspuns mai oficial, intrebati in scris la Primarie si dupa 30 de zile o sa primiti, tot in scris raspunsul.
Eu in locul matale, as izola casa pe exterior cu vata. E mai scump, dar izolatia este mai buna. Macar incercati sa discutati cu niste specialisti.
Succes!
Da, schela se va pune pe domeniul public.
multumesc