avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Am terminat perioada de proba la un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Am terminat perioada de proba la un angajator si nu ...

Buna ziua. Am terminat perioada de proba la un angajator si nu apar ca angajat pe CNPP. La CNAS apar ca asigurat. Este posibil sa nu fi inregistrat contractul meu la ITM? Ce pot face in aceasta situatie? Multumesc. O zi buna.
Cel mai recent răspuns: Bogdan19-86 , utilizator 15:18, 1 Februarie 2024
Mergeti la ITM si solicitati eliberarea unui extras REVISAL..asa verificati daca c.i.m. a fost transmis la ITM.
Multumesc. O zi buna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum aflu daca lucrez legal? itsa28 itsa28 Buna ziua! Pe data de 1 aprilie am inceput munca la un magazin,pe postul de vanzatoare,dar pana in momentul de fata nu am semnat niciun contract,nici eu,nici ... (vezi toată discuția)
Ce fac dacă nu e contractul de munca înregistrat la itm. kladeland kladeland Bună ziua, Ma-am angajat la firma la data de 20 martie 2023. În luna iunie mi-am facut SPV și am observat ca, nu am taxele plătite. Salariul îmi este ... (vezi toată discuția)
Contract de munca neinregistrat lioara44 lioara44 Buna seara .La finele anului trecut am solicitat ITM-ului un extras din revisal fiind angajata unui cabinet medical cu 4 ore.Contractul de munca cu respectivul ... (vezi toată discuția)