Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrare

Sunt absolventa de universitate, specializarea "economist", absolventa de master, specializarea: Gestiune contabila si financiara, absolventa de modul psihopedagogic, DPPD, cu practica de specialitate la disciplina chimie, incadrata pe un post de laborant la o scoala (sunt absolventa de liceu Teoretic, profil chimie-biologie) si as dori sa stiu daca se poate ca modul de incadrare sa fie " laborant cu studii superioare", avand in vedere faptul ca am absolvit modulul psihopedagogic in cadrul DPPD(5 semestre), cu practica de specialitate la disciplina chimie.
Functia de "laborant cu studii superioare" nu exista in clasificarea ocupatiilror din Romania (COR).
In general, functia de laborant se refera la persoane cu studii medii.

Modulul psihopedagogic pe care l-ati absolvit va permite sa predati chimia.
Adica sa puteti ocupa un post de profesor.

Daca doriti sa profesati in domeniul economic, atunci va trebui sa lucrati intr-un departament financiar-contabil la referent economist in gestiune economica cod COR 244106.