avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... STUDII SUPERIOARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

STUDII SUPERIOARE

Va multumesc pentru raspunsuri, dar as dori sa stiu daca dupa terminarea masterului in audit financiar contabil pot fi incadrata pe un post de administrator financiar(contabil) cu studii superioare?
Mentionez ca acum ocup functia de adm fin cu studii medii.
Se mai ia in calcul masterul?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:40, 4 Septembrie 2009
masterul reprezinta o etapa superioara de pregatire profesionala.
din pacate, nu am gasit in COR functia de "administrator financiar" (nici ptr studii medii nici ptr studii superioare).

presupun ca acum sunteti incadrata in functia de contabil (cod 343306) sau contabil financiar bancar (cod 412206).

la terminarea studiilor universitare si a celor de master puteti fi incadrata ca referent economist in gestiune economica (cod 244106) sau expert economist in gestiune economica (acelasi cod)
Se pare ca functia de administrator financiar este echivalenta cu functiile pentru
activitatea de specialitate din anexa V/1 capitolul I lit. a) si c) la O.U.G. nr.
191/2002, cu modificarile si completarile ulterioare.

Vedeti Ordinul nr. 4847 bis/01.10.2004 pentru aprobarea metodologiei de utilizare a funcţiei didactice auxiliare de administrator financiar (patrimoniu) şi echivalarea acesteia cu funcţiile pentru activitatea de specialitate din anexa V/1 capitolul I lit. a) şi c) la O.U.G. nr. 191/2002, cu modificările şi completările ulterioare
[ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 4 Septembrie 2009
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare POPA FLORENTINA POPA FLORENTINA am fost incadrata in invatamnt ca administrator financiar debutant in dec 2008 iar in sept 2009 am trecut la adm fin grad 3 . la sep 2011 postul s-a ... (vezi toată discuția)
Incadrare camytza_32 camytza_32 Sunt absolventa de universitate, specializarea \"economist\", absolventa de master, specializarea: Gestiune contabila si financiara, absolventa de modul ... (vezi toată discuția)
Incurcate sunt caile ... invatamantului tomamirela tomamirela scoala care angajeaza contabil cu jumatate de norma declara la ajofm ca are nevoie de administrator financiar de patrimoniu (???) , o tine una si buna ca ... (vezi toată discuția)