Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara as dori sa stiu ce grupa de muncă primesc ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara as dori sa stiu ce grupa de muncă primesc dacă ...

Bună seara as dori sa stiu ce grupa de muncă primesc dacă am lucrat ca mac în mapn 7-8ani în acești ani.multumesc
Personalul civil din Ministerul Apărării Naţionale care lucrează la locurile de muncă sau la activităţile încadrate în grupa I sau II de muncă, conform Decretului nr. 247/1977, beneficiază de grupa de muncă aprobată pentru cadrele militare.

HG nr. 1.294 din 20 decembrie 2001 privind stabilirea locurilor de muncă şi activităţilor cu condiţii deosebite, condiţii speciale şi alte condiţii, specifice pentru cadrele militare în activitate
[ link extern ]
Am fost militar angajat pe bază de contract cu grad de sergent
Soldații și gradații profesioniști beneficiază de încadrarea în condiții deosebite, speciale și alte condiții a activității pe care o desfășoară sau a locului de muncă unde lucrează, conform legislației aplicabile cadrelor militare în activitate.