avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara as dori sa stiu ce grupa de muncă primesc ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara as dori sa stiu ce grupa de muncă primesc dacă ...

Bună seara as dori sa stiu ce grupa de muncă primesc dacă am lucrat ca mac în mapn 7-8ani în acești ani.multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:10, 2 Februarie 2024
Personalul civil din Ministerul Apărării Naţionale care lucrează la locurile de muncă sau la activităţile încadrate în grupa I sau II de muncă, conform Decretului nr. 247/1977, beneficiază de grupa de muncă aprobată pentru cadrele militare.

HG nr. 1.294 din 20 decembrie 2001 privind stabilirea locurilor de muncă şi activităţilor cu condiţii deosebite, condiţii speciale şi alte condiţii, specifice pentru cadrele militare în activitate
[ link extern ]
Am fost militar angajat pe bază de contract cu grad de sergent
Soldații și gradații profesioniști beneficiază de încadrarea în condiții deosebite, speciale și alte condiții a activității pe care o desfășoară sau a locului de muncă unde lucrează, conform legislației aplicabile cadrelor militare în activitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decretului nr. 247/1977. ordinul 50 / anexa i/ pct.75 personalul civil din m. ap. n. Ordinul 50 / anexa I/ pct.75 Personalul civil din Ministerul Apărării Naţionale care lucrează la locurile de munca sau la activităţile încadrate în ... (vezi toată discuția)
Ordinul 50/1990, anexa ii, pct 160 considerati ca se aplica pentru ... oanaadina1308 oanaadina1308 ordinul 50/1990, anexa II, pct 160 considerati ca se aplica pentru lucru in conditii de radiatii , unde electromagnetice, sau doar pentru activitatea in ... (vezi toată discuția)
Grupa salariat civil mapn maryanus maryanus Buna ziua, Tatal meu a lucrat in intervalul 01.03.1995 - 30.06.2006 la o unitate mapn ca salariat civil si a fost incadrat ca sofer autocamion in perioada ... (vezi toată discuția)