Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara!Cum se calculeaza taxa judiciara de timbru ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara!Cum se calculeaza taxa judiciara de timbru la cererea ...

Buna seara!Cum se calculeaza taxa judiciara de timbru la cererea de acordare a cheltuielilor de judecata pe cale separata?Multumesc!
Bună dimineață ! Taxa se calculează la valoare , potrivit art 1 din OUG 80/2013.
Taxa se calculează ca orice acțiune vizand pretentii la valoarea sumei solicitate..