Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Denigrare,folosirea numelui,pozelor private,mesajelor ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Denigrare,folosirea numelui,pozelor private,mesajelor private ...

Denigrare,folosirea numelui,pozelor private,mesajelor private fără acordul meu!!!
Bună ziua tuturor am nevoie de îndrumare privind hărțuire mea în online.pe o anumita platforma de socializare o persoana face livuri zilnice despre o anumita emisiune TV,în livuri jigneste,amenință,acuza fără a avea dovezi,și încearcă sa intimideze pe oricine îndrăznește sa nu fie deacord cu ea!amenință cu dezvăluiri de poze personale,mesaje personale țin sa menționez ca eu nu sunt persoana publica,și simt un oarecare bullyng de denigrare asupra mea doar ptr ca ea dorește sa fie guru livurilor care promovează anumiți concurenti din aceea emisiune TV.intrebare exista termeni legali prin care sa fie oprita sa se folosească de numele,pozele mele mesajele mele pe livurile ei ?mulțumesc anticipat sper sa găsesc o rezolvare la voi
Da, aveți dreptul la propria imagine și la viață privată. Dacă dețineți probe, puteți solicita daune morale în instanță.
Varianta este un proces civil prin care se pot obține daune morale ,încetarea faptelor ilicite etcetc.Important este sa salvați postarile respective sa facă referire la dvs nemijlocit nu la modul general blonda din Str x ..Mergeți la un av e un proces care necesita dovedirea unui prejudiciu tb administrat un probatoriu nu merge cu modele ..