Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Nr de telefon nou, primesc zilnic apeluri si mesaje, ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Nr de telefon nou, primesc zilnic apeluri si mesaje, unele in ...

Nr de telefon nou, primesc zilnic apeluri si mesaje, unele in limbaj licentios, adresate altor persoane. Am mers in magazinul Telekom de unde am achizitionat telefonul nou si nr nou, baiatul de la ghiseu mi-a spus ca nu mi-l pot schimba decat daca achit 120ron taxa schimbare nr. Este o situatie ridicola si nu cred ca este vina mea ca Telekom a reciclat un nr, fara a-l verifica mai intai ca este "sigur" deci nu ar trebui sa platesc tot eu.

Care imi sunt optiunile, va rog?
Multumesc!
situatia e ridicola dar nu puteti trage compania la raspundere. din punct de vedere al contractului, ei isi indeplinesc obligatiile asumate. ca optiune, puteti bloca numerele invazive.