Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Autorizatie construire.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Autorizatie construire.

Autorizatie construire. Buna ziua, intentionez sa cumpar 510 mp teren intravilan intr_o comuna. Am auzit zvonuri de la localnici ca primarul ar fi spus ca va da autorizatie de construire casa la un minim al terenului de 750mp. Va rog sa imi spuneti daca e posibil si legal asa ceva. Eu stiam ca se are in vedere CUT si POT, deci in functie de suprafata terenului, faci si casa, dar nu sa fie un minim stabilit al terenului. Multumesc
Anastasia gar, utilizator
Nu mai credeti tot ce auziti.
Gasiti aici detalii
[ link extern ]