Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara! Copil născut în septembrie 2022, iar ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara! Copil născut în septembrie 2022, iar mama a intrat ...

Bună seara! Copil născut în septembrie 2022, iar mama a intrat în CIC în 05.12.2022. La ce vârstă a copilului trebuie sa revină mama în câmpul muncii? Mulțumesc anticipat!
elam, utilizator
06.11.2024 , daca tatal indeplineste conditiile pentru a beneficia de indemnizatia CCC.

06.12.2024 , daca tatal nu indeplineste conditiile pentru a beneficia de indemnizatia CCC.
Buna dimineata!
Copilul este nascut in septembrie 2022. Nu trebuie sa se intoarca la munca inainte de septembrie 2022? La varsta copilului de 1 ani si 10 luni sau 1 an si 11 luni?
Scuze ..
august 2024, daca tatal indeplineste conditiile pentru a beneficia de indemnizatia CCC.

septembrie 2024, daca tatal nu indeplineste conditiile pentru a beneficia de indemnizatia CCC.
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc!