Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DEDUCERE PERSONALA - COASIGURAT - FRATI DOAR DE MAMA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DEDUCERE PERSONALA - COASIGURAT - FRATI DOAR DE MAMA Buna ziua, ...

DEDUCERE PERSONALA - COASIGURAT - FRATI DOAR DE MAMA
Buna ziua,

Un salaraiat poate la deducere personala si coasigurat pe fratele de mama (Tatal este diferit)?

Ce grad de rudenie au cei 2 frati?

Va multumesc
Deducerea este pentru persoane aflate in intretinere, coasigurati pot fi sotul/sotia, parintii fara venituri proprii.
Daca este persoana aflata in intretinere si se incadreaza pentru deducere, da.
Coasigurat la sanatate, nu.
Va multumesc