avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 267 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DEDUCERE PERSONALA - COASIGURAT - FRATI DOAR DE MAMA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DEDUCERE PERSONALA - COASIGURAT - FRATI DOAR DE MAMA Buna ziua, ...

DEDUCERE PERSONALA - COASIGURAT - FRATI DOAR DE MAMA
Buna ziua,

Un salaraiat poate la deducere personala si coasigurat pe fratele de mama (Tatal este diferit)?

Ce grad de rudenie au cei 2 frati?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Catalinavoinea11 , utilizator 12:26, 6 Februarie 2024
Deducerea este pentru persoane aflate in intretinere, coasigurati pot fi sotul/sotia, parintii fara venituri proprii.
Daca este persoana aflata in intretinere si se incadreaza pentru deducere, da.
Coasigurat la sanatate, nu.
Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coasigurati si persoane aflate in intretinere - diferente irina_iris_19 irina_iris_19 explicati-mi si mie diferenta dintre cele 2 categorii!daca e coasigurat nu e automat aflat in intretinere?pe decl 112 se trec coasiguratii in baza ... (vezi toată discuția)
Deducere suplimentara copil major cu venit 250 somaj anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca salariatul mai beneficiaza de deducere suplimentara pentru copil, care are varsta de 19 ani, nu mai continua cu ... (vezi toată discuția)
Cine beneficiaza de asigurare cass gabriela06072002 gabriela06072002 Buna ziua. Recunosc ca imi este o oarecare jena pentru intrebarea care urmeaza s-o pun. De asemenea recunosc ca nu cunosc legislatia in domeniu. Dar imi aduc ... (vezi toată discuția)