Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Incadrare juridica. In procesul penal este prevazuta ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Incadrare juridica. In procesul penal este prevazuta schimbarea ...

Incadrare juridica. In procesul penal este prevazuta schimbarea incadrarii juridice in anumite conditii. In procesul civil este posibila aceasta la solicitarea partii interesate? Multumesc.
Da, se numește calificarea juridica.
Insa, nu cred ca va descurcați fără avocat deoarece sunt cazuri în care și avocatii neexperimentați au probleme.
Dreptul poate fi foarte complicat si de aceea chiar și judecatorii mai greșesc.
Daca era simplu niciun judecător nu ar mai greși...
Nu este simplu sa atingi perfecțiunea juridica...

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat