avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 420 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Incadrare juridica. In procesul penal este prevazuta ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Incadrare juridica. In procesul penal este prevazuta schimbarea ...

Incadrare juridica. In procesul penal este prevazuta schimbarea incadrarii juridice in anumite conditii. In procesul civil este posibila aceasta la solicitarea partii interesate? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:21, 6 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, se numește calificarea juridica.
Insa, nu cred ca va descurcați fără avocat deoarece sunt cazuri în care și avocatii neexperimentați au probleme.
Dreptul poate fi foarte complicat si de aceea chiar și judecatorii mai greșesc.
Daca era simplu niciun judecător nu ar mai greși...
Nu este simplu sa atingi perfecțiunea juridica...

București 2023
Ultima modificare: Marți, 6 Februarie 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar de distrugere - am un dosar de distrugere la postul de politie de 4 ani, încă ... Am un dosar de distrugere la postul de politie de 4 ani,încă nu a ajuns pe masa procurorului, dacă mai trece un an ,se prescrie? (vezi toată discuția)
Controversa cu privire la procedura simplificata cezarad cezarad Ma confrunt cu o problema. Intr-un dosar, un inculpat este acuzat de comiterea a 2 fapte de contrabanda. Pentru una dintre cele 2 fapte nu este vinovat, a fost ... (vezi toată discuția)
Omor izabela_wt izabela_wt Buna ziua. Unchiul meu a fost omorat de curand, de doi oameni, un adult si un minor. L-au urmarit pana acasa si au inceput sa-l bata, sarind cu picioarelt pe ... (vezi toată discuția)