Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNĂ SEARA.AM PLĂTIT ONORARIUL SI TAXA DE TIMBRU ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNĂ SEARA.AM PLĂTIT ONORARIUL SI TAXA DE TIMBRU PENTRU O DEZBATERE ...

BUNĂ SEARA.AM PLĂTIT ONORARIUL SI TAXA DE TIMBRU PENTRU O DEZBATERE DE MOȘTENIRE ACUM ȘASE LUNI(TOATE TAXELE CERUTE DE AVOCA FIIND AJUNGÂND LA 40.000 LEI ȘI ÎNCĂ NU A ÎNCEPUT PROCESUL!!!PUTETI SĂ MA LĂMURIȚI CE SE ÎNTÂMPLĂ,DE CE DUREAZĂ ATÂT DE MULT!!!MENTIONEZ CĂ EU LOCUIESC IN SPANIA SI CÂND SUN AVOCATUL ÎMI SPUNE PERMANENT CĂ E GREVĂ LA TRIBUNALUL GALAȚI!!!E REAL CEEA CE SE ÎNTÂMPLĂ???CE POT FACE IN ACEST CAZ???VĂ MULȚUMESC FRUMOS!
În ultimul.an au fost chiar doua greve ale magistraților una din vara anului trecut pana. In toamna și a doua din decembrie pana în ianuarie.Pe lângă aceasta situație instantele se confrunta și cu pensionari masive ale magistrator astfel ca în multe orașe din tara poate dura un an.pana se stabilește primul termen de judecata.Daca procesul dvs este depus,aveți un nr dosar,apare pe portalul instantelor ,nu aveți decât sa acceptați iar av angajat nu va minte cu nimic..
Aveti contract cu avocatul si chitante de la acesta?
Nu mai scrieți cu majuscule!
gi-jane2, moderator
Am contract si chitantele cu avocatul dar fără ștampila, doar cu semnătura!Mai nou acum după șase luni de când i-am plătit 40.000 ron dosarul meu nici măcar nu există pe rol...m-am interesat recent, deoarece eu locuiesc în Spania și abia acum după șase luni am venit în România să verific situația dosarului si el nu există!La telefon avocatul îmi spunea că totul e în regulă.Ce ar trebui să fac ca să rezolv această situație sau să-mi cer banii înapoi???
Vedeți ce scrie in contract, reziliate contractul și cereti ba ii înapoi. Ar trebui sa o încruntați pe avocata .
Dacă totul e în regula solicitați avocatei nr dosarului.Eu după ce înregistrez o acțiune trimit imediat clientuluipe mail sau whatsapp link ul de pe portalul instantelor ..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat