Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere la I.N.M.
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere la I.N.M.

Sunt nou-venita pe forum, sunt studenta in ultimul an la drept, urmaresc cu mult interes discutiile d.voastra si as dori sa va pun o intrebare daca sunteti draguti sa-mi raspundeti: este tarziu sa incep acum sa ma pregatesc ptr examenul de admitere la I.N.M de anul acesta (ce va avea loc la sfarsitul lunii august din cate am inteles) ? :)

Nu e tarziu, mai ales ca aveti si licenta si trebuie sa invatati si pt aceasta.
Studiati site-ul Institutului National al Magistraturii: www.inm-lex.ro , unde veti gasi toate grilele care s-au dat anii trecuti si bibliografia.

Succes!
Vă mulţumesc mult pentru raspuns.