Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara,sunt nascuta pe 01.04.1966 pensionara de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara,sunt nascuta pe 01.04.1966 pensionara de grad 3 invaliditate ...

Buna seara,sunt nascuta pe 01.04.1966 pensionara de grad 3 invaliditate de 6 ani ,cu 31 ani și 9 luni pe decizia de pensionare +4 ani lucrați cu ctr de 4 ore.Cand pot beneficia de pensie nerevizuibila respectiv sa nu mai merg la comisie?Multumesc frumos.
Aprilie 1966 Martie 2029 62/11 34/7
Dupa Martie 2024 cand pe decizia de revizuire va aparea ca ati indeplinit conditia de stagiu complet de 34 ani si 7 luni.
Buna seara,cu scuzele de rigoare nu înțeleg cum se adauga pe decizia de revizuire stagiu complet de cotizare.Eu pe decizia de pensionare grad 3 am 31cani și 9 luni +4 ani lucrați cu 4 ore.
Legea 263/2010
Articolul 79
(1) Nu mai sunt supuși revizuirii medicale pensionarii de invaliditate care:
c) au vârsta mai mică cu până la 5 ani față de vârsta standard de pensionare și au realizat stagiile complete de cotizare, conform prezentei legi.
Unde se mentioneaza stagiul de cotizare ?
In decizie.