avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Doresc sa beneficiez de ajutor public ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Doresc sa beneficiez de ajutor public judiciar intr-un ...

Buna ziua,
Doresc sa beneficiez de ajutor public judiciar intr-un proces civil.
Mentionez ca nu am avut venituri in anul anterior, avand un copil minor in intretinere, necasatorit.
Locuim pe adresa fratelui meu.
In cererea catre instanta trebuiesc mentionate si veniturile familiei lui sau doar ale familiei mele.
Nu am gasit/nu am stiut unde sa caut informatiile pe internet de aceea apelez la cunostiintele dv.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:03, 9 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu conteaza veniturile fratelui ca nu e obligat sa va intretina. dsvs veti declara ca nu aveti venituri si luati de la anaf cu adeverinta in acest sens.
Ultima modificare: Vineri, 9 Februarie 2024
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor caldura 2012-2013-bucuresti merepere merepere ma intereseaza care sunt demersurile pentru obtinerea de ajutoare de caldura. ce trebuie sa faca presedintele in acest sens? va multumesc (vezi toată discuția)
Subventie incalzire florina_stan florina_stan Buna ziua! Am intampinat probleme anul acesta in acceptarea dosarului pentru subventia la incalzire cu gaze. Suntem 3 persoane inregistrate la intretinerea ... (vezi toată discuția)
Bursa sociala: care sunt membrii familiei in intretinere legala? randrewb randrewb Salut. Am nevoie de ajutor: sunt student si vreau sa depun dosarul pentru a beneficia de bursa sociala. In regulament scrie ca trebuie sa aduc adeverinte din ... (vezi toată discuția)