Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Doresc sa beneficiez de ajutor public ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Doresc sa beneficiez de ajutor public judiciar intr-un ...

Buna ziua,
Doresc sa beneficiez de ajutor public judiciar intr-un proces civil.
Mentionez ca nu am avut venituri in anul anterior, avand un copil minor in intretinere, necasatorit.
Locuim pe adresa fratelui meu.
In cererea catre instanta trebuiesc mentionate si veniturile familiei lui sau doar ale familiei mele.
Nu am gasit/nu am stiut unde sa caut informatiile pe internet de aceea apelez la cunostiintele dv.
Va multumesc!
nu conteaza veniturile fratelui ca nu e obligat sa va intretina. dsvs veti declara ca nu aveti venituri si luati de la anaf cu adeverinta in acest sens.
gi-jane2, moderator