Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Firma A din Romania importa produse alimentare din ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Firma A din Romania importa produse alimentare din Africa

Firma A din Romania importa produse alimentare din Africa. Acestea urmeaza a fi vandute catre clienti din UE, altele decat Romania.. transportul produselor se face direct din Africa catre clienti fara a trece prin Romania. Care este regimul fiscal al acestor importuri si vanzari. Ce trebuie sa plateasca firma din Romania. Multumesc
george-neagu, moderator