avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 363 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Firma A din Romania importa produse alimentare din ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Firma A din Romania importa produse alimentare din Africa

Firma A din Romania importa produse alimentare din Africa. Acestea urmeaza a fi vandute catre clienti din UE, altele decat Romania.. transportul produselor se face direct din Africa catre clienti fara a trece prin Romania. Care este regimul fiscal al acestor importuri si vanzari. Ce trebuie sa plateasca firma din Romania. Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Februarie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Importcomercializare eriklud eriklud Buna Ziua, m-ar interesa legislatia privind importul de alimente si bauturi, certificatele ISO samd. De asemenea ma intereseaza si importul de echipamente ... (vezi toată discuția)
Cine plateste tva MetallicA MetallicA Buna ziua! Doresc sa export bunuri achizitionate din China in UE. As dori sa stiu cine plateste TVA in acest caz. Firma mea sau firma din alte state din ... (vezi toată discuția)
Magazin online cu ceai manusa manusa Buna ziua, doresc sa-mi deschid un magazin online cu ceai adus din china(o sa fie reprezentanta unui brand din USA) si as vrea sa stiu daca trebuie sa am ... (vezi toată discuția)