Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbarea pretului din anuntul de oferta vanzare, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbarea pretului din anuntul de oferta vanzare, legea 17/2014

Dupa incheierea procedurii de vanzare a unui teren extravilan in care nu s a primit nicio oferta, dupa eliberrea adeverintei de la primarie precum ca terenul este liber la vanzare, mai trebuie respectat pretul din oferta sau sau se poate schimba, in sus sau in jos.
Prețul nu se poate modifica.
Doar dacă parcurgeți din nou etapele.
raluk0207, utilizator
Multumesc, am inteles, dupa ce primesc adeverita de la primarie precum ca terenul poate fi vandut oricarei persoane, trebuie sa respect pretul din oferta. In aceasta situatie, dar nelegat de pret, mai sunt necesare avizele de la directia agricola, ministerul culturii, man , etc ?. Asta in ideea de a aproxima durata procedurii de vanzare. Multumesc