Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Drept de a fi pensionar pt cei care au un stagiu de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Drept de a fi pensionar pt cei care au un stagiu de cotizatie ...

Drept de a fi pensionar pt cei care au un stagiu de cotizatie mai mic de 15 ani, in varsta de 72 ani.
Nu se poate pensiona fara minim 15 ani de stagiu de cotizare .
Nu există drept de a beneficia de pensie, pentru cei care n-au lucrat minim 15 ani, indiferent de ce vârstă au în prezent.