avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Drept de a fi pensionar pt cei care au un stagiu de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Drept de a fi pensionar pt cei care au un stagiu de cotizatie ...

Drept de a fi pensionar pt cei care au un stagiu de cotizatie mai mic de 15 ani, in varsta de 72 ani.
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 09:11, 11 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se poate pensiona fara minim 15 ani de stagiu de cotizare .
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu există drept de a beneficia de pensie, pentru cei care n-au lucrat minim 15 ani, indiferent de ce vârstă au în prezent.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare fara stagiu complet de cotizare Gabi-007 Gabi-007 Buna seara, Am o intrebare simpla si anume: daca am in total doar 6 ani de munca (cu intreruperi, dar in total sant 6 ani) inregistrati pe cartea de munca pot ... (vezi toată discuția)
Pensie civila refuzata - zero puncte Cristianc1 Cristianc1 Buna ziua. Tatal meu este pensionar militar. A lucrat si in civilie inainte si dupa perioada militara, 14 ani si 6 luni in total in civilie. Implinind recent ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, o persoana care are are varsta de pensionare dar nu ... Laura988 Laura988 Buna ziua, o persoana care are are varsta de pensionare dar nu are vechime suficienta pe cartea de munca, ce venit poate avea pentru a se sustine , momentan nu ... (vezi toată discuția)