avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1754 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, sm 27 de ani și muncesc de la vârsta de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, sm 27 de ani și muncesc de la vârsta de 19 ani, ...

Bună ziua, sm 27 de ani și muncesc de la vârsta de 19 ani, am lucrat în câteva baruri 5 la număr însă nu mai am toate contractele, vechimea, trebuie sa le țin pana împlinesc vârstă de pensionare pentru a avea dovada va am muncit sau cum?
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 13:39, 12 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua!
Va luati adeverinte de la toate locurile unde ati lucrat si da,le tineti pana depuneti dosarul de pensie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta de pensionare Danyella_tm Danyella_tm Buna ziua, As dori sa stiu care ar fi varsta legala de pensionare ptr. mama mea, in urmatoarele conditii : - este nascuta in noiembrie 1951 - vechime in ... (vezi toată discuția)
Buna seara , domiciliez de 20 ... Bianca_Livia Bianca_Livia Buna seara, ma numesc Danut Gheorghe Bodeanu, domiciliez de 20 de ani in Italia si va rog respectuos sa ma ajutati cu un raspuns fata de faptul ca pe ... (vezi toată discuția)
Dosar pensionare anticipata partiala respins stancu.C stancu.C Buna seara. Azi am primit decizia de respingere a dosarului de pensionare ,dar atentie: 1.Am depus dosarul pe data de 23/04/2009 la registratura. 2.Cererea ... (vezi toată discuția)