avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna dimineața! Am și eu o întrebare. Fratele meu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna dimineața! Am și eu o întrebare. Fratele meu mi-a făcut ...

Buna dimineața! Am și eu o întrebare. Fratele meu mi-a făcut un contract de donație și vreau să îi restitui suma înapoi. Ați putea va rog sa îmi spuneți care sunt pașii legali? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: abuzinserviciu99 , utilizator 03:12, 14 Februarie 2024
Incheiati, la randul dvs., o donatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Donatie Marybel Marybel Buna dimineata! Eu locuiesc in strainatate iar acum cativa ani am trimis parintilor mei bani sa-mi cumpere un teren cu o casa, care la acea vreme erau foarte ... (vezi toată discuția)
Contractul de vanzare-cumparare intre copii si parinti se poate ataca? donatie sau act de vanzare-cumparare? ContSters128950 ContSters128950 Buna ziua, Am citit ca un act de vanzare cumparare intre parinti si copii, ar putea fi atacat, putand fi considerat o donatie simulata si ca situatia in ... (vezi toată discuția)
Contract de intretinere daiana87 daiana87 Buna ziua.. Problema sta in felul urmator: in iarna anului trecut fratele meu a incheiat un contract de intretinere cu parintii nostri cu acordul tuturor ... (vezi toată discuția)