Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sotia a luat azi copii de la scoala mai devreme si a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sotia a luat azi copii de la scoala mai devreme si a dus copii ...

Sotia a luat azi copii de la scoala mai devreme si a dus copii in alt judet la parintii unei prietene a ei. Copii m-au sunat ca vor acasa dar eu sunt certat cu parintii prietenei ei, impreuna cu prietena ei este plecata la Chisinau. copii au maine scoala si mi-a zis copii ca ii aduce la scoala parintii prietenei. Eu cu sotia nu suntem in relatii bune. Cum este de procedat sa iau copii? Simt ca copii sunt in pericol , mai ales ca vor ramane peste noapte acolo. va rog ajutati=ma.
Sunt copiii dvs.Parintii prietenei sotiei nu au nici un drept asupra lor.Mergeti si luati copiii acasa,doar sunteti tatal lor cu drepturi depline.