Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua, daca o pensionara are un proces in care ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua, daca o pensionara are un proces in care cere daune ...

Bună ziua, daca o pensionara are un proces in care cere daune morale și materiale, în 2024 primește bani în functie de venit, in functie de nivelul de trai? Are pensie de 1600 roni.
Nu este un criteriu de acordare a daunelor . Daunele materiale sunt deja cuantificate iar cu privire la cele morale in functie de mai multe aspecte ce contureaza instantei aprecierea de acordare a daunelor morale raportat la situatia respectiva. Cuantumul il stabileste instanta dupa propria apreciere.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business