Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Articolul 221 din regulamentul rutier este valabil in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Articolul 221 din regulamentul rutier este valabil in conditiile ...

Articolul 221 din regulamentul rutier este valabil in conditiile aplicarii noului cod rutier di 2024?Concret mi s-a retinut permisul 90 zile pentru neacordare de prioritate urmata de accident din care au rezultat doar pagube materiale. Codul nou rutier spune ca la promovarea examenului de redobandire se reduce pedeapsa cu o treime, regulamentul spune la art 221 ca se poate reduce la 30 zile daca se indeplinesc anumite contii (pe care eu le indeplinesc). Deci voi putea cere redobandirea permisului dupa 30 zile?
Multumesc!
Foarte profesional si la obiect!
O zi buna va doresc.