Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara,va rog un răspuns pentru următoarea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara,va rog un răspuns pentru următoarea situație și ...

Buna seara,va rog un răspuns pentru următoarea situație și anume ,in urma cu 2 ani băiatul meu a vândut o mașină cu contract de vânzare cumpărare scris de mana cumparatorul spunea că pentru dezmembrare o ia și s a înțeles cu el că în următoarele zile o sa i dea fiscalul dar acesta nu a mai răspuns la telefon și circula cu mașina iar amenzile ii vin băiatului meu. Mulțumesc!
Manuela Rășină, administrator
Bună ziua.

Situația fiului dvs. se poate rezolva, însă sunt necesare demersuri în instanță. Luați legătura cu un avocat, pentru a vă putea ajuta în aceste demersuri.

Cu stimă,
av. Hulea Ionuț-Marius
Mulțumesc mult!