Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Expirare autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Expirare autorizatie de constructie

Bună ziua!!
As dori să știu fi ru,care ar fi procedura legală pentru următoarea speță:
In Februarie 2021,am obținut o autorizatie de construite!!Imobil categoria "D",locuință individuală în mediul urban!
-am prelungit autorizația pina in februarie 2023,deoarece nu am terminat!!
-Nici de aceasta data nu am putut termina,și a trebuit să merg la munca în străinătate pentru a face rost de bani!!
-Am ajuns în situația de a finaliza,dar autorizația de construire nu mai este valabilă,și nu știu pașii care trebuiesc urmați in vederea efectuării recepție!!(trebuie sa fiu în posesia unei autorizații de construire valabile!!
Exista vreo varianta de a plăti vreo amenda,sau....cum ar trebui sa procedez??
Vă mulțumesc!!
george-neagu, moderator
Buna ziua!
Cel mai bine ar fi sa intrebati la primarie.Ei stiu ce trebuie sa faceti in continuare.