avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 330 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Expirare autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Expirare autorizatie de constructie

Bună ziua!!
As dori să știu fi ru,care ar fi procedura legală pentru următoarea speță:
In Februarie 2021,am obținut o autorizatie de construite!!Imobil categoria "D",locuință individuală în mediul urban!
-am prelungit autorizația pina in februarie 2023,deoarece nu am terminat!!
-Nici de aceasta data nu am putut termina,și a trebuit să merg la munca în străinătate pentru a face rost de bani!!
-Am ajuns în situația de a finaliza,dar autorizația de construire nu mai este valabilă,și nu știu pașii care trebuiesc urmați in vederea efectuării recepție!!(trebuie sa fiu în posesia unei autorizații de construire valabile!!
Exista vreo varianta de a plăti vreo amenda,sau....cum ar trebui sa procedez??
Vă mulțumesc!!
Ultima modificare: Miercuri, 28 Februarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 14:58, 29 Februarie 2024
Buna ziua!
Cel mai bine ar fi sa intrebati la primarie.Ei stiu ce trebuie sa faceti in continuare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este procedura pentru terminarea lucrarilor satrico satrico Buna seara , in curand imi expira autorizatia de contruire pentru locuinta ,parter in mediul rural. Lucrarile sunt facute in proportie de 85% , mai sunt de ... (vezi toată discuția)
Autorizatia de construire expira. in ce stadiu al constructiei pot intabula imobilul? VALERICA1955VALERICA VALERICA1955VALERICA Buna ziua, am o casa cu etaj in constructie.Am reusit sa montezi ferestrele si usile exterioare,exteriorul l-am izolat si vopsit iar gardul este cu ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie necasara sau nu? flory_vladeanu flory_vladeanu Buna ziua. Ma aflu in urmatoarea situatie.. Construiesc o casa din 2004, autorizatie de constructie a expirat, am fost la Inspectoratul de Stat in ... (vezi toată discuția)