Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Au voie consiliile locale să majoreze taxa cu ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Au voie consiliile locale să majoreze taxa cu inflația?

Au voie consiliile locale să majoreze taxa auto?Daca da ,cu cât ?Și in taxa pe 2024 este inclusă și majorarea de 14 la sută a inflației ?Mulțumesc.
george-neagu, moderator
Fiecare Consiliu local stabilește taxa auto. Că include sau nu inflația trebuie să vă interesați. Consiliul local are autonomie în decizii.