Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Referitor la decontare naveta cadre didactice exista ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Referitor la decontare naveta cadre didactice exista doua legi ...

Referitor la decontare naveta cadre didactice exista doua legi care se bat cap in cap legea 569/15 iulie 2023 unde sunt prevazute Norme Metodologice de acordare a navetei - termenul de localitate si noua Lege a educatiei 198 din 2023 unde apare faptul ca fiind in UAT sa nu mai beneficiez de naveta fiindca am locuinta in comuna respectiva .
Beneficiază de decontarea cheltuielilor de navetă cadrele didactice și personalul didactic auxiliar, care nu dețin locuință în localitatea unde aceștia își au postul.