Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Buna ziua! O persoana cu grad de handicap accentuat ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Buna ziua! O persoana cu grad de handicap accentuat poate beneficia ...

Buna ziua! O persoana cu grad de handicap accentuat poate beneficia de gratuitate la impozitul pe locuinta, daca locuinta se afla in alta localitate decat cea de domiciliu, fiind unica proprietate a persoanei in cauza?
Buna ziua!
(6) Scutirea de la plata impozitului pe clădiri se aplică doar clădirii folosite ca domiciliu de persoanele fizice prevăzute la alin. (1), (2), (3) sau (4).
[ link extern ]