Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cheltuielile cu utilitatile la contract de comodat
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cheltuielile cu utilitatile la contract de comodat

Buna ziua, am o intrebare legata de cheltuielile cu utilitati in cazul unui contract de comodat:
- SRL are contract de comodat pentru punct de lucru, cod caen 5520, cu activitate sezoniera pe timp de vara, comodatarul este asociat unic la SRL si in timpul sezonului locuieste la adresa respectiva, in acelasi imobil. Este obligatoriu sa se calculeze un procent din cheltuielile cu utilitatile? Mentionez ca asociatul unic este proprietar al imobilului impreuna cu sotul.
george-neagu, moderator